Sinan Ateş cinayeti: İki kişi daha tutuklandı

Rate this post

Eski Dava Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Lideri ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan iki kuşkulu daha tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler A.A. ve Ç.Z’nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Daha evvel 13 kişi tutuklanmıştı

Sinan Ateş cinayetine ait soruşturmada daha evvel Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Vilayet Yöneticisi Ufuk Köktürk, tetikçiyi İstanbul’dan Ankara’ya getiren iki özel harekât polisi ile “Dodo” lakaplı Doğukan Çep’in ortalarında bulunduğu 13 kuşkulu tutuklanmış, dört kuşkulu hakkında ise isimli denetim önlemi uygulanmıştı. Cinayetin tetikçisi olduğu öne sürülen Eray Özyağcı ise hâlâ yakalanabilmiş değil.

2019-2020 yılları ortasında Dava Ocakları Genel Başkanlığı misyonunu yapan ve direkt MHP başkanı Devlet Bahçeli tarafından misyondan alınan Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın merkezi noktalarından Çukurambar’da beş kurşunla vurularak öldürülmüştü.

Ateş toplumsal medya hesaplarında bir müddettir İdeal Ocakları mensuplarının amacındaydı. Mersin’de Sinan Ateş’e yakın olan eski İdeal Ocakları Vilayet Lideri Davet Ünel, kendisine bıçakla saldırmak isteyen bireylere ateş açmış, bu sırada bir İdeal Ocakları üyesi hayatını kaybetmişti. Ateş’in ömrünü yitirmeden evvel birtakım DÜZGÜN Partili isimlerle fotoğraf çektirmesi de MHP içerisinde reaksiyonla karşılanmıştı.

DW / HT,AU,ET

Yorum yapın