Bel nasıl ince gösterilir? Beli ince gösterecek kıyafetler nelerdir? taslak

Rate this post

bel nasil ince gosterilir beli ince gosterecek kiyafetler nelerdir taslak 1675431383 2746

Son devirlerde oversize modüller trend hale gelse de zarifliğin timsali haline gelen kum saati görünümler hiçbir vakit modasını kaybetmiyor. Belinizin inceliğini vurgulayacak ya da olduğundan daha ince gösterecek kıyafetler tercih etmek ise birden fazla vakit kolay olmuyor. Pekala bel nasıl ince gösterilir? İşte belinizi olduğundan daha ince göstermek için uygulayabileceğiniz tesirli ipuçları…

Her dönem çeşitli renk, doku ve desenleri alışveriş severle buluşturan moda dünyasında, her üsluba, yaşa ve vücuda hitap eden modüllere rastlamak mümkün. Klasik bölümlerden çağdaş çizgilere, nostaljik esintilerden vakitsiz modüllere kadar dilediğiniz her eser gardırobunuzun temelini oluşturabilir. Her ne kadar muhakkak tarzlar giyside kıymetli olsa da bir öbür kıymetli faktör ise beden tipine uygun giyinmekten geçiyor. İnce bir bel ve kıvrımlı sınırlara sahip olmayan bayanlar ise tarz tüyolarından faydalanarak belli kalıpları yıkabilir. Gelin beli ince gösterecek en tesirli kıyafet tüyolarına birlikte göz atalım. 

BELİ İNCE GÖSTERMENİN YOLLARI 

Eğer beden yapınıza oranla beliniz daha kalınsa çok bol kıyafetleri tercih etme kusuruna düşmemelisiniz. Oversize yapılı kazaklar ya da elbiseler belinizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Bunun yerine beli vurgulayacak kısımdaki kıyafetler ülkü bir görünüm sergilemenize imkan tanıyacaktır. 

WCG8y 1675431551 8935

Beli ince göstermenin yolları

Bunun için 1970’li yılların kült kesimlerinden kruvaze elbiselere baht verebilirsiniz. Vücudun üst tarafını daha uzun göstererek daha zayıf bir imaj oluşturmasından ötürü bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen kruvaze elbiseler, boyundan aşağıya üçgen halde uzanan şekliyle belinizi olduğundan daha ince gösterebilir. 

PDbfk 1675428476 5743

Kruvaze elbise modelleri

Öte yandan streç formdaki elbiseler yerine üst vücuda yapışmadan oturan ve belden aşağısı yavaşça genişleyerek açılan A kesim elbiselere de gardırobunuzda yer verebilirsiniz. A kesim elbiseler dışında A kesim etekler de birebir etkiyi yakalamanıza imkan tanır. 

YAF33 1675428752 4411

A kesim elbise modelleri

Bel vurgusu yapmanızı sağlayacak bir öbür form ise ‘normal belli’ kıyafetlerde gizli. Düşük muhakkak pantolon ve etekler göbeği saklayamadığı üzere yüksek belirli olanlar göbeğin daha da ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu noktada pantolonun ağ dikişinden belin bittiği yere bir karış ara olacak haldeki alt giysi eserlerini kullanmalısınız. 

byTp5 1675430816 2367

Normal bel pantolon modelleri

İncecik bir bel vurgusu yapacak en kilit modüllerden biri de “culotte pantolon” olarak isimlendirdiğimiz beli saran ve aşağı yanlışsız genişleyen pantolonlardır. Uzunluğu olduğundan uzun gösteren bu pantolonlar, belden oturup alta gerçek genişlediği için beli olduğundan ince göstermektedir.

W0e0z 1675428836 9602

Culotte pantolon modelleri

Bel oyuntulu blazer ceketler ve kemerli ceketler de be vurgusunu ön plana çıkarak kesimler ortasında yer alıyor. Bilhassa koyu renkli ceket ve trençkotlar bu noktada daha da beliniz ince gösterecektir. Lakin bu tüyoyu hakikat bir formda uygulamak için beldeki kemerin, bel çizginize tam denk geldiğine emin olmalısınız. 

Le7rA 1675429007 1005

Ceket modelleri

Koyu renkleri kullanmak her ne kadar değerliyse renk blokları da ince belin bir sırrı haline gelebilir. Renk bloklarına sahip elbise, etek ve ceketler göz yanılsamasına neden olduğu için vücudun daha orantılı görünmesini sağlıyor. Orantılı bir beden ise ince bir beli de beraberinde getiriyor.

qY4Q2 1675430425 3526

Renk bloklu elbise ve etek modelleri

Renk dışında desenler de vücudun orantılı görünmesinde kıymetli bir rol oynuyor. Şayet belinizin ince görünmesini istiyorsanız muhakkak yatay çizgili dizaynlardan kaçınmanız gerekiyor.

fXAPQ 1675430699 5863

Dikey çizgili elbiseler

Yorum yapın